Archiwum 31 stycznia 2011


sty 31 2011 Klimatyzator Diamond
Komentarze (0)

Diamond jest niezwykłą innowacją na rynku klimatyzacji. Oryginalny produkt jest rezultatem długiego procesu badania rynku w połączeniu z pracą nagrodzonych włoskich projektantów. Klimatyzator XPower Diamond oferuje najwyższa elastyczność instalacji jaką moża sobie wyobrazić. Klimatyzator może być montowany nie tylko na ścianie, ale również w narożach gwarantując komfort i dyskrecję.

Jaki jest kolor twojego komfortu?
Klimatyzacja Carrier daje ci mozliwość wyboru jednego z 4 kolorowych paneli! Są niedrogie, a ich wymiana nie przysporzy ci najmiejszych problemów!

Powietrze w twoim domu stanie się czyste jak diament
Klimatyzacja Carrier Diamond zapewnia doskonałą jakość powietrza wewnętrznego. Ta nowoczesna jednostka posiada specjalny system filtrów, który pomaga oczyszczać powietrze i uzyskać zdrowe środowisko wewnętrzne. Dzięki unikalnemu zestawowi filtrów ADF Diamond oczyszcza i odświeża powietrze.
Otwierany panel przedni swarza możliwość dużych przepływów powietrza: oznacza to lepszą i wydajniejszą filtrację. Dodatkowo, dwa boczne wentylatory gwarantują jednostajną dystrybucję powietrza i pozwalają na równomierne osiągnięcie wymaganej temperatury.
 
System filtrów:

filtr wstepny bio filtr przeciw nieprzyjemnym zapachom filtr przeciw pyłom

Zaawansowana technologia pod kontrolą
System w klasie A/A zapewnia minimalne zużycie energii i maksymalną sprawność. Technologia XPower Inwerter DC gwarantuje wysoką jakość i oszczędność energii w tym samym czasie.

Przyjazny i prosty w obsłudze pilot  klimatyzacji na podczerwień umożliwia kontrolę wszystkich funkcji XPower Diamond:

TRYB EKONOMICZNY: redukuje zużycie energii FUNKCJA EXTRA POWER: aby szybko osiągnąć żądaną temperaturę FUNKACJA SNU: Nocą, Diamond zapewnia indealną temperaturę i oszczędność energii FUNKCJA TIMERA: dzięki tej funkcji można programować uruchamianie i zatrzymywanie urządzenia w żądanym czasie w ciąg u jedne go lub kilku dni. Programowanie trybów pracy, wymaganej temperatury, ilości powietrza i pozycji żaluzji.
sty 31 2011 klimatyzacja dla telekomunikacji
Komentarze (0)

Przedstawiamy  typoszereg 10 wielkości klimatyzatorów przeznaczonych do zastosowań telekomunikacyjnych. 

Zakres wydajności chłodniczej od 4,5 do 14,2 kW.

Cechy urządzeń 

Urządzenie klimatyzacyjne typu monoblok przeznaczone do montażu naściennego na zewnątrz. Seria HTW została przygotowana do montażu na zewnątrz obudów urządzeń telekomunikacyjnych. Niewielka szerokość urządzeń, umożliwia nawet podwójną instalację na tej samej ścianie, obudowy urządzenia telekomunikacyjnego. Sterowanie mikroprocesorowe - dostępne w różnych konfiguracjach - umożliwia zarządzanie pracą dwóch urządzeń w  trybie czuwania i trybie pracy rotacyjnej. Wszystkie klimatyzatory są wstępnie napełnione czynnikiem chłodniczym. Każdy klimatyzator poddawane jest fabrycznej kontroli przy wykorzystaniu nadzorowanych komputerowo automatycznych środków kontroli jakości. Montaż klimatyzatorów HTW jest prosty i szybki: zastosowanie systemu "plug and play"   

Typoszereg 8 wielkości klimatyzatorów przeznaczonych do zastosowań telekomunikacyjnych. 
Zakres wydajności chłodniczej od 4,5 do 17,5 kW.
Dwie wersje:

HTD - Szafy z dolnym nawiewem powietrza HTU - Szafy z gornym nawiewem powierza

Cechy urządzeń HTD:

Kompaktowe urządzenie spełniające wymagania stawiane przed urządzeniami klimatyzacji precyzyjnej. Minimalna powierzchnia zajmowana przez urządzenie pozwala spełnić wymagania stawiane przed urządzeniami telekomunikacyjnymi. Zestawienie w jednej obudowie części skraplającej i parowacza gwarantuje dużą szybkość instalacji oraz uniknięcie robót instalacyjnych na miejscu montażu. Sterowanie mikroprocesorowe - dostępne w różnych konfiguracjach - umożliwia zarządzanie pracą dwóch urządzeń w  trybie czuwania i trybie pracy rotacyjnej. Wszystkie urządzenia są wstępnie napełnione czynnikiem chłodniczym. Każdy klimatyzator poddawane jest fabrycznej kontroli przy wykorzystaniu nadzorowanych komputerowo automatycznych środków kontroli jakości. Zastosowanie systemu "plug and play" wymaga jedynie wykonania podłączenia elektrycznego. Dostęp do wszystkich elementów urządzenia, dla celów serwisowych, jest możliwy od przodu urządzenia.

Typoszereg 9 wielkości klimatyzatorów przeznaczonych do zastosowań telekomunikacyjnych. 
Zakres wydajności chłodniczej od 4,5 do 17,5 kW.

Układ SPLIT serii HTS składa się z:

HTS I - jest parowaczem wewnętrznym zamocowanym do sufitu lub na żądanie dostępne w wykonaniu do montażu naściennego. Pozwala to na zaoszczędzenie cennej powierzchni podłogi, w coraz bardziej zatłoczonej przestrzeni pomieszczeń technicznych. HTS C - jest zewnętrzną jednostką skraplającą do montażu zewnętrznego.

Cechy urządzeń serii HTS:

Urządzenie serii HTS stanowi uzupełnienie oferty HiRef CCAC Telecom (klimatyzacji precyzyjnej) stanowiąc zespół złożony z części zewnętrznej i wewnętrznej, spełniający wszystkie niezbędne wymagania dla klimatyzacji precyzyjnej pomieszczeń telekomunikacyjnych i technologicznych. Układ sterowania zainstalowano na karcie jednostki parowacza z zabudowanym lub przenośnym wyświetlaczem. Łatwość obsługi oraz pełny dostęp od spodu urządzenia gwarantuje możliwość szybkiej interwencji serwisowej. Sterowanie mikroprocesorowe - dostępne w różnych konfiguracjach - umożliwia zarządzanie pracą dwóch urządzeń w  trybie czuwania i trybie pracy rotacyjnej. Wszystkie urządzenia są wstępnie napełnione czynnikiem chłodniczym. Każde urządzenie poddawane jest fabrycznej kontroli przy wykorzystaniu nadzorowanych komputerowo automatycznych środków kontroli jakości. Zastosowanie systemu "plug and play" wymaga jedynie wykonania podłączenia elektrycznego. Dostęp do wszystkich elementów urządzenia, dla celów serwisowych, jest możliwy od przodu urządzenia.

Dostępne opcje urządzeń:

bezpośredni Free-Cooling tryb awaryjnego chodzenia podwójne zasilanie

Typoszereg 3 wielkości klimatyzatorów typu monoblok przeznaczonych do zastosowań telekomunikacyjnych. 
Zakres wydajności chłodniczej od 3,5 do 5,5 kW.

Cechy urządzeń HTG:

Kompaktowe urządzenie spełniające wymagania stawiane przed urządzeniami klimatyzacji precyzyjnej. Minimalna powierzchnia zajmowana przez urządzenie pozwala spełnić wymagania stawiane przed urządzeniami telekomunikacyjnymi. Zestawienie w jednej obudowie części skraplającej i parowacza gwarantuje dużą szybkość instalacji oraz uniknięcie robót instalacyjnych na miejscu montażu. Sterowanie mikroprocesorowe - dostępne w różnych konfiguracjach - umożliwia zarządzanie pracą dwóch urządzeń w  trybie czuwania i trybie pracy rotacyjnej. Wszystkie urządzenia są wstępnie napełnione czynnikiem chłodniczym. Każde urządzenie poddawane jest fabrycznej kontroli przy wykorzystaniu nadzorowanych komputerowo automatycznych środków kontroli jakości. Zastosowanie systemu "plug and play" wymaga jedynie wykonania podłączenia elektrycznego. Dostęp do wszystkich elementów urządzenia, dla celów serwisowych, jest możliwy od przodu urządzenia.

Dostępne opcje urządzeń:

bezpośredni Free-Cooling tryb awaryjnego chodzenia awaryjny Free-Cooling
sty 31 2011 klimatyzacja przed sezonem
Komentarze (0)

 Choć dopiero za  kilku miesięcy za oknem będziemy mieć więcej słońca i wyższą temperaturę, już niedługo instalacje grzewcze w naszych domach, mieszkaniach i biurach „odejdą” na zasłużony urlop. W to miejsce pracę na zwiększonych obrotach rozpoczną klimatyzatory i wentylatory.

                          

Jeśli w domu lub biurze posiadamy klimatyzator, warto sprawdzić, w jakiej jest kondycji jeszcze przed sezonem. W tym celu dobrze jest zasięgnąć rady fachowców lub wezwać ekipę serwisową, by nic nas nie zaskoczyło, gdy temperatura za oknem wzrośnie do 30°C i wyżej.

Sprawny klimatyzator znaczy bezpieczny

Klimatyzator jest urządzeniem, które nieustannie filtruje i wymienia powietrze w pomieszczeniach zamkniętych. Wymaga więc regularnej konserwacji, aby mógł zachować swoją wydajność i właściwie nam służyć przez lata.

Zakup dobrej jakości urządzenia klimatyzacyjnego gwarantuje zatem swą funkcjonalność i bezawaryjność tylko wtedy, gdy będzie systematycznie serwisowane.

Większość prac związanych z utrzymaniem klimatyzatora w dobrej kondycji jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie (np. czyszczenie z kurzu obudowy i wlotów wentylacyjnych), ale od czasu do czasu warto wezwać również fachowców, by oczyścili lub wymienili filtry, a także sprawdzili elementy mechanizmu urządzenia (m.in. turbinę, parownik czy agregat skraplacza)

„Czysty” klimatyzator – zdrowy użytkownik

Brak regularnej konserwacji może spowodować, że klimatyzator, który z zasady pochłania z otoczenia mikrocząstki kurzu, bakterii, grzybów, będzie je ponownie wprowadzał do obiegu powietrza w pomieszczeniu. Takie działanie może być niebezpieczne dla przebywających w nim osób, wywoływać alergie i uczulenia. Ponadto kurz, który gromadzi się na wewnętrznych elementach mechanicznych, może prowadzić do osłabienia drożności i powodować obniżenie sprawności urządzenia klimatyzacyjnego, co z kolei wydłuży proces chłodzenia powietrza i spowoduje większy (dodatkowy) pobór energii. W konsekwencji, niedrożność i zanieczyszczenie klimatyzatora skutkuje wydobywaniem się nieprzyjemnego zapachu oraz widocznym skraplaniem wody z otworów klimatyzacji.
Zanim klimatyzatory w naszych domach i biurach rozpoczną pracę na zwiększonych obrotach, należy poddać sprawdzeniu ich stan techniczny.

Tylko sprawnie funkcjonująca klimatyzacja może zapewnić mam maksimum komfortu, gdy przyjdą upały, ale również bezpieczeństwo higienicznego otoczenia.

sty 31 2011 klimatyzacja do domu
Komentarze (0)

 Klimatyzator mieszkaniowy jest to urządzenie zapewniające schłodzenie temperatury powietrza w pomieszczeniu. Klimatyzatory mieszkaniowe wyposażone są w odpowiednie filtry mające zapewnić odpowiednią czystość klimatyzowanego powietrza.

 

Dzielą się na urządzenia typu on/off oraz klimatyzatory inwerteroweUrządzenia on/off charakteryzują się stałą wydajnością chłodniczą, natomiast klimatyzatory inwerterowe płynnie dostosowują wydajność do zapotrzebowania na chłód, a co za tym idzie zapewniają mniejsze zużycie energii.



Rozróżniamy trzy rodzaje klimatyzatorów do mieszkania:

klimatyzatory przenośne – to najprostsze urządzenia klimatyzacyjne, których wszystkie elementy znajdują się w jednej obudowie: sprężarka, wentylator, skraplacz, parownik. Odprowadzenie ciepła z tych urządzeń odbywa się za pomocą rury, którą należy wyprowadzić np. przez okno na zewnątrz pomieszczenia. klimatyzatory typu split – składają się z jednostki wewnętrznej wyposażonej w wentylator nawiewny, parownik oraz zestaw filtrów oraz z jednostki zewnętrznej wyposażonej w sprężarkę, wentylator skraplacza oraz skraplacz. Jednostki połączone są za pomocą miedzianej instalacji, którą przepływa czynnik chłodniczy zwany freonem odprowadzający ciepło z jednostki wewnętrznej do skraplacza. Jednostka wewnętrzna oraz jednostka zewnętrzna są zamontowane na stałe. klimatyzatory typu multi-split – działają na tej samej zasadzie co klimatyzatory typu split, z tym że w przypadku klimatyzatorów typu multi-split jedna jednostka zewnętrzna może obsługiwać kilka jednostek wewnętrznych. Jest to rozwiązanie stosowane najczęściej w przypadku chęci klimatyzacji kilku pomieszczeń a braku możliwości zainstalowania kilku urządzeń na zewnątrz budynku.