Archiwum lipiec 2011


lip 30 2011 pomiary klimatu
Komentarze (0)

 Nakładem AW PAK w Warszawie wydana została książka pt.: Klimat - Pomiary, Regulacja . Swoją tematyką obejmuje zagadnienia klimatu wewnętrznego pomieszczeń, jego kształtowania i regulowania. Szeroko przedstawia także metody pomiarów i regulacji mających wpływ na jakość powietrza wewnętrznego oraz na komfort cieplny pomieszczeń. 

   Książka składa się z dwóch części. Pierwsza zawiera materiał teoretyczny wprowadzający czytelnika w tematykę tej książki. Zdefiniowane zostały wielkości określające parametry klimatu i mikroklimatu wewnętrznego oraz przedstawione zostały czujniki i metody pomiarów wielkości fizycznych mających wpływ na komfort cieplny w pomieszczeniu. Opisane zostały metody uzdatniania powietrza (mieszanie, nawilżanie, ogrzewanie, chłodzenie) oraz odpowiednia automatyczna regulacja tych procesów. 
   Część druga , tzw. przemysłowa, oparta została na produktach firmy LAB-EL. Omówiono w niej przyrządy pomiarowe indywidualnego wykorzystania oraz kompletne systemy do pomiarów, rejestracji i regulacji parametrów mikroklimatu pomieszczeń. W dwóch ostatnich rozdziałach podano warunki montażu, serwisowania i eksploatacji tych urządzeń. 
   Książka ta jest szczególnie polecana inżynierom i osobom zajmującym się systemami jakości i kontroli środowiska, wg ISO 9000, a zwłaszcza systemami zapewnienia jakości dla przemysłu spożywczego HACCP. Stanowi ona również ciekawą propozycję dla uczniów techników i studentów specjalności ciepłownictwa, ogrzewnictwa klimatyzacji  i wentylacji.

lip 10 2011 sterowanie klimatyzacji
Komentarze (0)

Aby  postanowiła wypełnić tą lukę wprowadzając przystępny cenowo system e-dronic upraszczający obsługę obiektu z klimakonwektorami w powiązaniu ze zwiększeniem efektywności całego systemu i komfortu użytkowników. Dzięki systemowi e-dronic możliwe stało się budowanie małych i średnich systemów klimatyzacji w oparciu o wodę lodową, które wyprzedają o dekadę dotychczasowe rozwiązania oraz stają się bardzo poważnym konkurentem dla systemów klimatyzacji VRF.

     W systemie e-dronic można wyróżnić następujące metody sterowania: 
broadcast (zone oraz extended),
e-drobus (integrated, extended oraz multimaster), 
μe-dronic oraz system otwarty.