Archiwum grudzień 2016


gru 11 2016 zadowolenie
Komentarze (0)

 Jestem zadowolony z: zastanawiam sie tez czy na siłe szukać miejsca na bidet  w obecnym mieszkaniu mam - i jakos nie bardzo moge sie przyzwyczaić ze w nowym nie mam na niego miejca  myslałam o takiej pecjalnej bateri - ktora podłacza sie do umywalki i moze słuzyc jako bateria bidetowa w zwykłym wc ale nie bardzo to rozwiazanie sie u mnie sprawdzi po umywalke i wc bede miec w dwóch przeciwległych kątach 

 
- baterii termostatycznej w prysznicu. Alternatywą może być tylko panel prysznicowy i też z termostatem. Nie wiem, jak mogłem bez tego żyć.
 
- wykładziny dywanowej w gabinecie - wysokiej jakości wykładzina przeznaczona do biur sprawdza się mimo torturowania jej  link kółkami krzesła.
6 lat "mieszkałam" z pralką w kuchni.   Otwartej na salon. I chociaz bardzo broniłam tego pomysłu (nie znoszę pralek w mokrej łazience) to dziś wiem - nigdy więcej! 
Jeśli kuchnia zamknęta - może być, ale u nas hałas przy 1000 obr/min. z czasem był coraz większy (ścieranie sie łożysk) i zaczęło nas to bardzo wkurzać.
- dzwi fornirowanych. Po prostu  link są i są OK, a nie kosztowały majątku (nie znoszę imitacji drewna więc laminowane odpadały na wstępie)Ja mam pralkę wstawioną do szafy wnękowej w przedpokoju. Rozwiązanie sprawdza się świetnie, a pralka w zamkniętej szafie nie jest tak bardzo słyszalna. Musiałem jedynie uważać, żeby znaleźć taką pralkę, która sie zmieści (tym bardziej, że chciałem pralko-suszarkę).
gru 11 2016 ściana
Komentarze (0)

 kabine prysznicową zrobiłam bezpośrednio na ogrzewanych kaflach za scianką, bez żadnych brodzików, szkła do czyszczenia, itp....

sielankowo jest i zero czyszczenia podsobie, rewelka!  a z czego masz podstopnice na schodach. Ja zrobiłam betonowe i teraz będziemy je obkładać, ale chciałabym dodac im lekkości, więc, myślę, żeby zrobić coś białego (ale oczywiście najlepiej niebrudzącego i ładnie wyglądającego) Z doświadczeń mieszkaniowych i rodzinnych doświadczeń z domami unikać należy:
 
- jasnych płytek na podłodze (tyle dobrze, że fugi są ciemne - ale to już inwencja i namowy fliziarzy)
 
- zmywarki 45 (nie dało się niestety wstawić 60-tki)
 
- rozproszonego górnego oświetlenia z żarówkami energooszczędnymi (IMHO oświetlenie to jedna z najtrudniejszych rzeczy do zaprojektowania - tu architekt wnętrz się przyda).
 
- nieostrożnego umieszczania okna w łązience, toalecie. Jak się nie pomyśli, to w pewnych warunkach oświetlenowych korzystając z toalety można urządzić widowisko dla drugiej strony ulicy ;>
 
- źle rozplanowanej kuchni. Symulacja 3D i zasada trójkąta roboczego rzondzi. W mieszkaniu mam mikroskopijną kuchnię (aneks o pow. 3,5 m2) w której gotuje się bardzo wygodnie. Rodzice mają sporą kuchnię (14 m2), w której gotuje się koszmarnie. Kwestia rozstawienia elementów. Np. zlew obok kuchenki jest zarzeczeniem ergonomii.
 
- niskich szafek w kuchni, od których pęka kręgosłup (ze względu na wzrost dla mnie im wyżej blat roboczy, tym lepiej, a żona - dużo niższa ode mnie, też nie narzeka)
 
- wykładzin podłogowych z naturalnej wełny - kruszą się i kurzą, a jak się spaprzą, to trudno doczyścić.
 
- baterii do zlewozmywaka z Ikei - to był drogi (w porównaniu z innymi produktami) szmelc.
 
- paneli drewnianych w salonie (tzw. deski barlineckiej) - ani to parkiet, ani co innego, niszczy się łątwiej niż dechy, a kosztuje prawie tyle samo.
 
- jasnych zasłon w sypialni, które nie tłumią dostatecznie światła.
 
No ale widzę, że musiałaś zainstalować deszczownię, ja mam ten system teraz i nie lubie go ponieważ jest problem podczas czyszczenia płytek. Nie jest łatwo je potem spłukać. Gdybym miała zwykły prysznic na wężu to wyciągam sobei węża i wszystko porzadnie spłukane, a tak to bawię się w polewanie ich jakims garnkiem co doprowadza mnie do szału.