Archiwum czerwiec 2011


cze 18 2011 projektowanie programy
Komentarze (0)

 Chyba żaden współczesny projektant wentylacji czy klimatyzacji nie wyobraża sobie pracy bez oprogramowania wspierającego projektowanie układów klimatyzacji i wentylacji. Nawet jeśli on sam byłby w stanie obyć się bez niego, to jednak jego odbiorcy, partnerzy oczekują projektów w najbardziej popularnym formacie DWG. Jednym z programów do projektowania jest dostępny od kilku lat program Bricscad. Co roku na rynku ukazuje się jego nowa wersja w języku polskim. W tym roku jest to wersja o tyle szczególna, iż napisana właściwie całkiem od nowa z użyciem najnowszych technologii. Daje to gwarancję, że Bricscad V8 jest szybszy, stabilniejszy i w pełni kompatybilny.

     Światowy lider w tworzeniu oprogramowania wspomagającego projektowanie instalacji klimatyzacji, firma Bricsys wprowadziła na rynek nową wersję produktu Bricscad oznaczoną numerem wersji V8. Stworzony ogromnym nakładem finansowym oraz czasowym program nie jest kolejną aktualizacją, to produkt rozpoczynający nową generację oprogramowania, generację którą od poprzednich wersji dzieli bardzo wiele.

     Pojawienie się nowej wersji nie oznacza całkowitych zmian w obsłudze oraz w funkcjonalności oprogramowania. Nadal istnieje możliwość otwierania i zapisu praktycznie wszystkich wersji plików dwg i dxf, a ich kompatybilność została poprawiona. Większość jego składników została zmodyfikowana tak, aby obsługa nie sprawiała problemu osobom niezwiązanym ze środowiskiem CAD. 

     Dotychczasowi użytkownicy oprogramowania Bricscad od razu zauważą różnicę w ogólnym wyglądzie aplikacji. Jednakże nowy wygląd ikon na paskach narzędzi to nie wszystko. Programiści zadbali, aby polecenia znajdujące się w menu rozwijalnym dodatkowo zawierały graficzne ikony odpowiadające tym na paskach narzędzi. Jeśli chodzi o okna dialogowe sytuacja wygląda podobnie, nową szatę uzyskał również Eksplorator Rysunku oraz Pasek Właściwości,  Bricscad V8 to profesjonalne narzędzie wspomagające projektowanie, co istotne w konkurencyjnej cenie. Dzięki producentowi jest stale rozwijane i dopasowywane do potrzeb użytkowników. W ciągu roku ukazują się także jego nowe wersje tzw. małe aktualizacje, które są dostępne dla użytkowników oprogramowania bezpłatnie. 

      Dla osób znających oprogramowanie CAD program pomimo wielu zaawansowanych opcji jest łatwy do nauki, ale w razie potrzeby firma Bricsys Polska organizuje szkolenia na poziomie podstawowym i zaawansowanym w kilku ośrodkach na terenie kraju. 
     O pozycji oprogramowania świadczy również fakt, iż oprócz głównego produktu Bricscad oferuje także wiele bardzo zaawansowanych rozwiązań specjalistycznych m.in. ELsoftCAD dla projektantów branży elektrycznej, CAD Profi System dla projektantów branży instalacyjnej; CAD Decor, CAD Wnętrza, CAD Kuchnie - dla projektantów wnętrz; MetriCAD narzędzie dla kosztorysantów .

cze 06 2011 klimatyzator DAIKiN
Komentarze (0)

 Klimatyzacja Daikin FTXN50K Easy inverter – nowa seria naściennych urządzeń typu inwerter to połączenie wysokiej efektywności i całorocznego komfortu w systemie pompy ciepła, realizująca zarówno funkcje chłodzenia jak i grzania.

 Nowoczesny klimatyzator japońskiej firmy Daikin to znakomite rozwiązanie chłodzenia i grzania powietrza w pomieszczeniu z zachowaniem tradycyjnego wyglądu jednostki naściennej.

Klimatyzator - zalety i funkcje urządzenia:

podczas pracy zużywa 30% energii mniej niż model nieinwerterowy, System automatycznie przełącza się w tryb pracy oszczędnej, jeżeli przez minimum 20 minut nie urządzenie nie wykryje obecności ludzi w pomieszczeniu. Pionowy auto-swing – efektywny rozpływ powietrza i rozkład temperatur uzyskiwany jest dzięki pionowemu ruchowi klap sterujących w górę i w dół. Tryb pracy ECONO – obniża pobór mocy urządzenia i umożliwia włączenie innych urządzeń o większym poborze mocy. Tryb pracy NOCNEJ – obniża zużycie energii i zapobiega przechłodzeniu lub przegrzaniu pomieszczeń w okresie nocnym. Tryb pracy COMFORT – zapobiega odczuwaniu przeciągów, dzięki funkcji lokalizacji osób i nie kierowaniu nawiewu powietrza bezpośrednio na osoby przebywające w pomieszczeniu. Tryb POWERFUL – może zostać użyty w celu szybkiego wygrzania lub wychłodzenia pomieszczenia, urządzenie powraca do poprzedniego trybu pracy po jego wyłączeniu. Tryb pracy CICHEJ – przycisk pracy cichej (SILENT) umieszczony na sterowniku, pozwala na obniżenie głośności jednostki wewnętrznej o 3 dB(A). Tytanowo – apatytowy fotokatalityczny fi ltr oczyszczający powietrze, pochłania mikrocząstki, rozkłada nieprzyjemne zapachy, zapobiega rozmnażaniu się bakterii, wirusów i mikrobów. Tryb pracy bardzo cichej = cicha jak szept (WHISPER) – obniża poziom ciśnienia akustycznego do 22 dB(A). Pilot bezprzewodowy. Ekologiczny czynnik chłodniczy R410A.